Virtuves virsmas, vannas istabas apdares

Virtuves virsmas, kas darinātas no Technistone kvarca loksnēm, var tīrīt ar jebkuriem neabrazīviem virtuves tīrīšanas līdzekļiem, piemēram, TS Orange Cleaner. Ja nepieciešama pamatīgāka tīrīšana (piemēram, jānotīra tauku nosēdumi ap plīti, jāatbrīvojas no kaļķakmens, u.tml.), var lietot speciālos tīrīšanas līdzekļus, ko piedāvā tādi ražotāji kā Bellinzoni, Filla, Moeller Chemie, Akemi, Invicon, Mapei, Lithofin, HG International, Lasselsberger. Pēc šādu līdzekļu lietošanas virsma jānomazgā ar parastu trauku mazgāšanas līdzekli un jānotīra tā paliekas ar ūdeni.

P8132561Pārāk ilga spēcīgu tīrīšnas līdzekļu atrašanās uz kvarca virsmām var radīt bojājumus! Kvarca virsmas nav izturīgas pret spēcīgu sārmu (NaOH, KOH) ilgstošu iedarbību, un tām var kaitēt pat īslaicīga fluorūdeņražskābes (HF) iedarbība. Šīs ķīmiskās vielas ir iekļautas dažu tirdzniecībā pieejamo tīrīšanas līdzekļu sastāvā. Tādēļ ir svarīgi tīrīt virsmas ar līdzekļiem, kas piemēroti kvarca virsmu tīrīšanai, ņemot vērā, ka šie līdzekļi nav identiski ar dabiskā granīta vai keramikas tīrīšanai paredzētajiem līdzekļiem.

Tīrīšana vietās ar lielu slodzi (veikali, klubi, u. tml.)

Kopumā ieteicams šādās vietās izvietotu virsmu vietu tīrīšanu un impregnēšanu uzticēt specializētiem uzņēmumiem. Tomēr  informatīvos nolūkos šeit sniedzam dažus svarīgākos principus:

Obchod1) Īpašu netīru akmens flīžu tīrīšanai lietojami tikai ieteiktie līdzekļi, nevis ķīmisku vielu maisījumi (piem., sārmi, sālsskābe, hipohlorīts). Pirmo reizi izmantojot izvēlēto tīrīšanas vai aizsardzības līdzekli (tas īpaši attiecas uz rūpnieciskajiem līdzekļiem grīdu tīrīšanai), nepieciešams pārbaudīt to nelielā platībā, un tikai pēc tam, kad izvērtēts jau nožuvis pārbaudes laukums, lietot līdzekli visā telpā!

2) Technistone ražojumu aizsardzībai augstas slodzes vietās lietojiet ieteiktos aizsardzības un impregnēšanas līdzekļus.

Aizsardzības un impregnēšanas līdzekļi vienmēr jālieto uz tīras un sausas virsmas.

3) Gadījumos, kad paredzama augsta mehāniskā slodze apvienojumā ar lielu abrazīvo un šķidro piesārņojumu, pirms platības, kas noklāta ar kvarca virsmu, ieteicams uzstādīt tīrīšanas zonu (kājslauķus). Tas ir īpaši svarīgi ziemas sezonā: tīrīšanas zonā paliek liela daļa netīrumu, tādējādi tiek aizsargātas kvarca virsmas un tiek mazināta aizsargājošā vaska slāņa dilšana. Tīrīšanas zonas īpaši ieteicams uzstādīt veikalos, birojos, zālēs un gaiteņos ar tiešu ieeju no ielas.

Grīdas tīrīšana ar iekārtām

Ieteicamās iekārtas kvarca grīdu mehāniskai tīrīšanai ir viena diska grīdas mazgātājs ar 200-300 apgriezieniem (visām operācijām), ūdens putekļu sūcējs vai ūdens nosūcējs, neilona spilventiņi ar mežacūkas sariem (mazgāšanai), baltais PAD LUX (pulēšanai), un mikrošķiedras vīkšķi alumīnija rāmjos vaskošanai un impregnēšanai.

Lielu platību tīrīšanai un kopšanai iesakām izmantot pakalpojumus, ko sniedz specializēti tīrīšanas uzņēmumi ar pieredzi Technistone kvarca virsmu tīrīšanā.

Īpašās virsmas

Lai aizsargātu īpaši apstrādātās virsmas (bučardētas, slīpētas un plēstas virsmas), lietojiet ražotāja ieteiktos impregnēšanas līdzekļus. Virsmas impregnēšana materiāla aizsargāšanas nolūkā ieteicama arī platībās ar lielu slodzi (grīdas sabiedriskās telpās, sabiedriskās tualetes, restorānu virtuves, u.tml.).

Atkarībā no slodzes konkrētajā telpā laiku pa laikam nepieciešams impregnēšanu veikt atkārtoti. Ieteicams uzticēt šo uzdevumu specializētam uzņēmumam. Aizsardzības un impregnēšanas līdzekļi ar mikrošķiedras vīkšķi tiek uzklāti un izlīdzināti uz tīras un sausas virsmas. Liekais līdzekļa daudzums jānoslauka. Kad aizsargājošais un impregnējošais slānis ir nožuvis, tas ir jānopulē. Ja pulēšana tiek veikta ar aparātu, vienmēr nepieciešams izmantot tikai diskus ar mākslīgo šķiedru (PAD LUX),  nevis diskus ar tērauda stieplēm!